Zemřel jeden z nejbrutálnějších vrahů Molnár. Na tohle jsme nebyli zvyklí, vzpomíná soudce

před 3 týdny 11

Ve vězení zemřel doživotně odsouzený vrah. Dnes 83letý Ján Molnár svým brutálním činem šokoval před lety Evropu. Oběti si ho dokonce před napadením natočily, záběry pak posloužily jako důležitý důkaz.

Muž, který spáchal jednu z nejbrutálnějších vražd 90. letech v Československu, je po smrti. Ján Molnár skonal za mřížemi. "Dne 17. června 2025 zemřel v nemocnici pro obviněné a odsouzené a Ústavu pro výkon trestu odnětí svobody Trenčín 83letý odsouzený," potvrdila televizi Markíza mluvčí vězeňské a justiční stráže Anna Bečková Ragasová.

"V tomto případě šlo o mimořádnou brutalitu, na kterou jsme nebyli zvyklí," zavzpomínal tehdejší soudce Jozef Kaderka.

​Molnár a jeho komplic Ľubor Masár v srpnu 1990 napadli na rakouské dálnici mladý manželský pár z Nizozemska, který si na odpočívce udělal přestávku. Útočníci ženu znásilnili, do úst ji nalili slivovici a pak uškrtili opaskem. Jejího manžela napadli sekyrou a kladivem a pokusili se ho zapálit. Muž jako zázrakem  přežil. "Byl to velmi agresivní, surový, ohavný skutek. Těžko mu lze přiřknout jiný přívlastek," tvrdí tehdejší šéf vyšetřovatelů Jaroslav Ivor.  

Těla zavražděné ženy a i jejího chotě pak vyhodili u dálnice. Jedním z klíčových důkazů proti mužům byla i kamera. "Nizozemec si totiž natáčel dovádění své ženy s pejskem, který s nimi cestoval. Úplnou náhodou zachytil příjezd auta se slovenskými občany, kteří vzápětí vystoupili a blížili se k nim. Dostali se k nim pod záminkou půjčení nářadí," poznamenal Ivor.

​Také díky této náhodě a spolupráci slovenské a nizozemské policie se podařilo pachatele identifikovat. Tělo zavražděné ženy se našlo až za dva měsíce ve značném stádiu rozkladu.

Oba pachatele byli recidivisté a vězení dobře znali. Molnár seděl za mřížemi za vraždu vrátné, jeho komplic mimo jiné za násilné činy, upřesnil web Topky. Po listopadu 1989 se na svobodu dostali na základě amnestie prezidenta Václava Havla. Dlouho jim to ale nevydrželo, v roce 1992 jim bratislavský soud vyměřil doživotní tresty za činy, kterých se dopustili na rakouské dálnici.

TN.cz

Read Entire Article